Ogłoszono finalistów konkursu Rolex Talent Awards 2020Repliki Zegarków ogłosiło dzisiaj dziesięciu finalistów Rolex Awards 2019 dla przedsiębiorstw. Nagroda ta została ogłoszona ponad 40 lat temu i wspiera pionierów ze wszystkich dziedzin życia w poszerzaniu światowej wiedzy, promowaniu dobrobytu ludzi i ochronie zasobów naturalnych.

   Ta nagroda jest głównym tematem Repliki Zegarkow projektu „Perpetual Planet”, który w pełni odzwierciedla wizję i wartości założyciela Rolex, Hansa Wilsdorfa. Rolex wykorzystuje ten projekt do współpracy z kluczowymi osobami i organizacjami w celu znalezienia rozwiązań problemów środowiskowych. Ponadto, projekt wspiera teraz program Ocean Blue Sylvia Earle’s Mission Blue, mający na celu ochronę oceanu poprzez ustanowienie sieci „Punktów nadziei” na całym świecie; inną organizacją współpracującą są Stany Zjednoczone National Geographic Society działa na rzecz gromadzenia danych na temat zmian klimatu.
   W lutym tego roku międzynarodowe jury złożone z dziesięciu ekspertów wybrało dziesięciu finalistów konkursu Zegarki Repliki , a ich plany są inspirujące i zdeterminowane, aby wspólnie budować lepszy świat. Nagrody Rolex zostały ustanowione w 1976 r. Z okazji pięćdziesiątej rocznicy legendarnej marki Rolex Oyster.

   Publiczne głosowanie online
   Rolex ogłosił również dzisiaj, że społeczeństwo po raz pierwszy weźmie udział w procesie selekcji i będzie mogło uzyskać dostęp do prezentacji dziesięciu finalistów za pośrednictwem swojej strony internetowej i mediów społecznościowych. Opinia publiczna może to wykorzystać, aby pogłębić wiedzę na temat finalistów i dokonać ulubionych wyborów.
   Finaliści zaprezentują swoje plany uczestnikom National Geographic Explorers Festival w Waszyngtonie i natychmiast zagłosują. Jury spotka się ponownie w Waszyngtonie, a ostatnia piątka zostanie wybrana na podstawie publicznego głosowania i oficjalnie ogłoszona 14 czerwca.
   Finaliści pochodzili z dziewięciu krajów w wieku od 25 do 49 lat. Wyróżnili się spośród 957 kandydatów w 111 krajach i regionach, z których prawie 40% stanowiły kobiety. Każdy zwycięzca otrzymuje 200 000 franków szwajcarskich (około 200 000 USD) na realizację swoich planów, a także zegarki Rolex i globalne możliwości promocyjne.

   Finaliści Repliki Zegarków Szwajcarskich nagrody:
    Emma Camp, 32, brytyjsko-brytyjska oceanograf Emma Camp ożywiła nadzieję na zagrożone rafy koralowe na całym świecie w sposób konkurencyjny. Jest oddana poszukiwaniu naturalnych koralowców i ich hotspotów, które są odporne na czynniki stresowe, takie jak kwasowość i ocieplenie wód. Ma nadzieję, że przeszczepi tych „super ocalałych” do obszaru Wielkiej Rafy Koralowej, która została uszkodzona przez bielenie koralowców, i zrekrutuje ochotników do monitorowania przeżycia koralowców.
   João Campos-Silva, 36 lat, Brazylia-Tonguefish olbrzymia jest największą na świecie rybą słodkowodną, ​​ważącą 200 kilogramów i rozrzuconą w Amazonii. Teraz jest na skraju wyginięcia. Brazylijski ekolog ds. Rybołówstwa aktywnie współpracuje z lokalnymi społecznościami i Pu Fisheries, nie tylko w celu ochrony gigantycznych ryb z języczkiem kostnym, ale także w celu ochrony rdzennej ludności i jej źródeł utrzymania, zapasów żywności i tradycyjnych kultur zależnych od rzek.
   Grégoire Courtine, 44 lata, francuscy naukowcy pracujący w Szwajcarii, Coutin, opracowują rewolucyjne metody leczenia, aby pomóc sparaliżowanym pacjentom ponownie chodzić. Jego plan polega na wykorzystaniu wszczepionych elektronicznych „mostów” do odtworzenia transmisji informacji między mózgiem a rdzeniem kręgowym, co ma sprzyjać regeneracji nerwów i przywracać zdolność pacjentów do kontrolowania nóg.
   Pablo GarcÍa Borboroglu, 49, Argentyna – Argentyński biolog biolog planuje globalną kampanię, aby pomóc pingwinom w kłopotach. W rzeczywistości pingwiny są tylko jednym z najbardziej zagrożonych ptaków morskich. Znany jako „prawnik pingwinów”, Bolborog pielęgnuje i promuje kulturę ochrony w rządzie i społeczności poprzez połączenie nauki, zarządzania i edukacji. Dzięki swoim innowacjom udało mu się stworzyć prawie 32 miliony akrów siedlisk chronionych przez pingwiny.
   Brian Gitta, 26 lat, Uganda – Wielu afrykańskich mieszkańców wioski od tygodni opóźnia leczenie, czekając na wyniki testu na malarię. Kita testuje nowe tanie urządzenie przenośne, Matiscope, które wykorzystuje systemy świetlne i magnetyczne do uzyskiwania wyników w kilka minut bez potrzeby pobierania próbki krwi. W 2017 r. W Afryce odnotowano aż 200 milionów przypadków malarii.
   Krithi Karanth, 40, naukowiec zajmujący się ochroną Indii Krithi Karanth jest zdeterminowany, aby zmniejszyć tarcie między dziką przyrodą a mieszkańcami w pobliżu indyjskich parków narodowych. W tym celu jest zaangażowana w zmniejszanie zagrożeń dla ludzi, mienia i zwierząt gospodarskich, podnoszenie świadomości na temat ochrony społeczności i szkół, a co ważniejsze, pomaganie użytkownikom w roszczeniach za pośrednictwem bezpłatnej linii pomocy.
   Yves Moussallam, 31, francusko-francuski wulkanolog Missoulin planuje dwie wyprawy tradycyjną polinezyjską żaglówką, aby zmierzyć i przeanalizować 17 aktywnych wulkanów na Pacyfiku Wyrzucony gaz i zawieszone cząstki. Ten łuk wulkaniczny w kształcie łuku jest najczęstszym regionem wulkanicznym na świecie. Jego celem jest zrozumienie wpływu gazów wulkanicznych na globalny klimat, przy jednoczesnym dzieleniu się swoją historią i odkryciami za pośrednictwem Internetu.
   Sara Saeed, 32 lata, ekspert ds. Zdrowia publicznego w Pakistanie i Pakistanie Sarah Sayd buduje w ramach systemu opieki zdrowotnej 1500 lekarzy rodzinnych oraz społeczności wiejskie i biedne. Sieć elektroniczna, która zapewnia dziesiątkom tysięcy ludzi tanie, wysokiej jakości podstawowe usługi medyczne w celu ograniczenia liczby zgonów niemowląt i matek.
   Miranda Wang, 25 lat, Kanada – Wang Yuwen, kanadyjski przedsiębiorca i biolog molekularny mieszkający w Kalifornii w USA, pracował nad rozwiązaniem problemu zanieczyszczenia tworzywem sztucznym, przewodząc w promowaniu innowacyjnych procesów, w tym plastikowych toreb i materiałów opakowaniowych. Niezdatne do recyklingu odpady z tworzyw sztucznych są przekształcane w cenne chemikalia do produkcji przemysłowej i produkcji towarów konsumpcyjnych, takich jak samochody i elektronika.
   Topher White, 37, amerykański ekspert techniczny Tow Tow, opracował system ostrzegania w czasie rzeczywistym, przekształcił smartfony w „inteligentne uszy” i zgłosił nielegalne pozyskiwanie drewna, aby ocalić lasy deszczowe na całym świecie. Telefony te pomagają również naukowcom monitorować odgłosy rzadkich lub ważnych ptaków i zwierząt w tworzeniu ogromnej bazy danych surowych dźwięków i promowaniu działań ochronnych.
    Przejdź na stronę www.rolex.org/rolexawards, aby zagłosować na plan (wiele opcji), który Twoim zdaniem najlepiej będzie promować projekt „Chroń Ziemię i Wytrwaj”.

Dodaj komentarz